Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Rozhovor pre AgaFlow: Talk-Show
11. októbra 2017

Time like this

Keď som v decembri v roku 2014 počúvala na seminári BaZi Mastery v Malajzii v Kuala Lumpur o tom, že nás o niekoľko rokov čaká kríza, tak sa mi to celé zdalo veľmi nepredstaviteľné, ďaleké… A dnes je to už tu.

Nevedela som si ani predstaviť, že ako by sa to mohlo stať, akým spôsobom sa to spustí.

Nepredstavovala som si, že by tá kríza mala prísť cez zdravie, cez naše životy takýmto spôsobom. Hovorilo sa totiž o finančnej kríze. Takže keď vypuklo to šialenstvo s koronavírusom, tak úprimne som nevedela, že to je ten spínač spomínanej krízy.

 

Na seminári sme si prechádzali niekoľko bodov ako sa pripravovať na krízu.
Hovorili sme o príprave intelektuálnejemocionálnej a finančnej.

Ako sa teraz môžeme pozrieť na tieto body?

Intelektuálne sa v tomto období môžeme posunúť, naučiť sa niečo nové, pozrieť sa na veci z iného uhla pohľadu. Hľadať nové možnosti a príležitosti. Každá kríza v sebe skrýva nové príležitosti. Zužitkujme to, čo sme sa za posledné obdobie naučili. Hľadajme priestor, spôsob a nové možnosti na svoj rast.

Osobne toho obdobie vnímam ako také čistiace obdobie. Kedy sa musia isté veci prečistiť, aby mohli prísť veci nové. Príroda to chce teraz asi trochu o nás bez nás. Skúsme to vnímať ako priestor pre zlepšenie nášho života. Pozrime sa na to čo nám nefunguje, čoho sa vieme zbaviť, čo okresať alebo zmeniť. Či to kam smerujeme svoje kroky nás zavedie k tomu, čo chceme.

Pozitívne cielená aktivita nám v živote pomáha prekonávať ťažké obdobia.

Emocionálna oblasť je v období akejkoľvek krízy pod veľkým tlakom. Preto kontrola emócií je veľmi potrebná. Skúsme hľadať vnútorný pokoj a nepodliehať panike. Upriamujme pozornosť na niečo čo nás teší, čo nás posunie dopredu a vyhľadávajme pozitívne impulzy.

Finančná pripravenosť hovorí o našej finančnej rezerve, o likvidite. Teda o schopnosti plniť si záväzky aj v týchto obdobiach. Pozrime sa aj v tejto oblasti na to, čo môžeme prečistiť, odstrihnúť a kde ušetriť.

 

Nezabúdajme, že každá kríza v sebe skrýva nové začiatky a príležitosti na rast.

Držme si teda spoločne palce a vykročme vpred novým začiatkom.

S úctou

Júlia